0 800 500 727
(Безкоштовно з усіх телефонів у межах України)
ВАЖЛИВО! Робота ТДВ "Альянс Україна" пiд час карантину. Детальнiше

У 2013 році «чорним» днем для автомобілістів був вівторок

4.2.2014

Як показали результати третього щорічного дослідження страхової компанії «Allianz Україна», з усіх днів тижня саме вівторок притягував найбільше неприємностей до чотириколісних друзів людини в 2013 році. У цей день автомобілі клієнтів компанії найчастіше потрапляли в ДТП або ставали жертвами хуліганства: їм били скло і фари, відривали дзеркала, дряпали кузов, проколювали колеса, залишали інші ушкодження і банально обкрадали.

Фахівці з врегулювання збитків страхової компанії «Allianz Україна» проаналізували статистику страхових подій за договорами автострахування в минулому році. На цей раз середа, яка лідирувала в двох попередніх дослідженнях, поступилася званням «найнебезпечнішого дня для автомобілістів» вівторку . Цей день у 2013 році можна без перебільшення назвати «чорним» - по вівторках відбувалося не тільки найбільше страхових випадків загалом – 19,44%, але також найбільше ДТП – 19,25% і протиправних дій третіх осіб (ПДТО) – 20,31%.

Втім, середа теж продовжувала залишатися несприятливим днем. Вона посіла друге місце в загальному заліку з показником 18,46% за всіма страховими випадками і за кількістю ПДТО – 18,75%. Хоча за кількістю аварій на дорозі змістилася на третю позицію з часткою 18,41%.

Понеділок також виправдав своє звання дня важкого. Він розмістився на другому рядку рейтингу за кількістю дорожніх пригод (18,62%) і на третьому за всіма страховими випадками (18,14%). За кількістю випадків хуліганства розділив третю позицію з четвергом. В обох днів однаковий показник 17,19%.

Таблиця 1. Топ-3 найбільш небезпечних днів тижня для автомобілістів

Місце у рейтингу Страхові випадки за всіма ризиками За кількістю ДТП За кількістю ПДТО
1 Вівторок (19,44%) Вівторок (19,25%) Вівторок (20,31%)
2 Середа (18,46%) Понеділок (18,62%) Середа (18,75%)
3 Понеділок (18,14%) Середа (18,41%) Четвер/понеділок (17,19%)

Найнешкідливішим буднем залишалася п'ятниця, на долю якої випало 14,71% усіх автопригод . Суботі й неділі дісталися останні місця в рейтингу всіх страхових випадків – 8,16% і 5,02% відповідно.

«У тому , що вівторки притягують ДТП та інші автонеприємності, немає нічого надприродного. Справа не в забобонах чи фатумі. Досить подивитися статистику сервісу Яндекс.Пробки , щоб переконатися, що в цей день дороги найбільш завантажені. А чим більші пробки, тим більше водіїв намагаються надолужити згаяний час і швидше доїхати до місця призначення, при цьому часто ризикуючи більше звичайного. Вони підрізають сусідні автомобілі, намагаючись втиснутися, або виїжджають на зустрічну смугу. Підсумком цих «маневрів» стають численні ДТП. Звичайно, результати нашого дослідження не означають, що у вівторок краще залишити автомобіль під будинком і пересісти на громадський транспорт. Просто в цей день варто бути особливо розсудливим і уважним на дорозі», - розповів Анатолій Климюк, директор департаменту врегулювання збитків СК «Allianz Україна».